whatsapp
Çalışma Alanlarımız » Çift ve Aile Danışmanlığı

Çift ve Aile Danışmanlığı Nedir?

Aile Danışmanlığı aile bireyleri (çiftler, çocuklar, kök aileler) arasında yaşanılan iletişim problemleri, duygusal problemler, sınır koyamama buna bağlı problemler ,aile bireylerinin birlikte alındığı seanslarla ya da aile bireylerinin tek tek de dahil olduğu seanslarla terapistin ailelerin yaşam kalitesinin arttırılmasını sağladığı terapi şeklidir.

Özellikle yeniden evlenen ve çocuğu olan çiftlerin boşanma sürecinde olan, kronik rahatsızlık ve buna benzer yaşamsal kriz içinde olan ailelerin destek alması oldukça önemlidir.

Biten birliktelikten kalan aşk acısı, bu yüzden yeni bir ilişkiyi başlatmakta ve devam ettirmekte zorluk yaşayan bireyler, düğün günü aileler arasında geçen tartışmanın etkisinden evliliğinin 20. yılında bile kurtulamayan bireyler eğitimi konusu, ayrılığa düşen ebeveynler ile çalışılarak bireylerin kişisel ve ailelerin ilişkisel anlamda yaşam kalitelerini arttırmak aile danışmanlığının hedeflerindendir.Cinsel sorunlarda yine çiftlerle çalışılan konulardandır.

Çift ve Aile Danışmanlık Hizmetlerimiz

» İletişim Problemleri
» İlişki Problemleri
» Aldatma
» Aldatma Sonrası Süreç
» Evlilik Öncesi Danışmanlığı
» Evliliğe Adaptasyon Süreci
» Boşanma Süreci Danışmanlığı
» Boşanma Sonrası Süreci
» Yeniden Evlenme
» Cinsel Sorunlar

DÖNÜŞÜM PSİKOLOJİ aşağıdaki farklı terapi yaklaşımlarından yararlanarak çocuk ve ergen danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

» Aile Danışmanlığı Eğitimi
» EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)
» Çözüm Odaklı Terapi
» Sistemik ve Stratejik Aile Terapisi (Yakında)
» Duygu Odaklı Çift Terapisi (Yakında)

Hemen Randevu Alın »

Tüm hakları Dönüşüm Psikolojiye aittir © 2019

Tasarım Altan Sarı Web Design