whatsapp
Çalışma Alanlarımız » Gebelik ve Annelik Danışmanlığı

Gebelik ve Annelik Danışmanlığı Nedir?

Gebelik annenin ve tüm ailenin hayatına giren mucizevi bir olaydır. Gebelikte anne çok farklı duygular yaşar.Bir taraftan aileye girecek yeni üyenin heyecanı bir taraftan bebekle ilgili sağlık endişeleri, bebeği ellerine alıncaya kadar yaşanılan yoğun duygularla, birlikte belirsizliğin getirdiği stresli bir dönemdir.

İlk defa doğum yapacak olan anne adayları doğumun inanılmaz ağrılı acılı dayanılmaz bir olay olarak değerlendirebilirler.İkinci üçüncü doğum deneyimi olan annelerse önceki deneyimleri nedeniyle korku , endişe yaşayabilirler.

Bir de tüp bebek deneyimi yaşayan, tedavi döneminde hem fiziksel acılar yaşayan hem de toplumun baskısı nedeniyle yorulmuş anne adayları vardır.Anne bebeğini eline alsa bile o dönemin etkisini canlı olarak yaşamaya devam eder.Buna ek olarak hekimler tarafından organik bir neden bulunamayan ama hamile kalamayan anne adayları vardır. Bu anne adayları muhtemel stres nedeniyle hamile kalamadıklarını varsayıyoruz.

Son olarak anne adayının her ortamda her şekilde yoğun mide bulantısı yaşaması sorununu ifade edebiliriz.

Dönüşüm Psikoloji gebelik ve doğum döneminde anneye verdiği destekle gebelik sürecinin anne ve diğer aile üyeleri için daha az stresli, mutluluk veren bir süreç haline getirmeyi hedeflemektedir.

DÖNÜŞÜM PSİKOLOJİ aşağıdaki farklı terapi yaklaşımlarından yararlanarak gebelik ve annelik danışmanlık hizmeti sağlamaktadır

» EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)
» BDT (Bilişsel Davranışçı Psikoterapi)
» Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi

Hemen Randevu Alın »

Tüm hakları Dönüşüm Psikolojiye aittir © 2019

Tasarım Altan Sarı Web Design